Na czym polega dieta odkwaszająca?

Na czym polega dieta odkwaszająca?

Nieco więcej informacji

Dietę odkwaszającą w pierwszej kolejności zalecała chińska medycyna. Z czasem doczekała się potwierdzenia naukowego. Dieta ta przywraca równowagę zasadowo-kwasową w naszym organizmie. Jest to dieta, która jest wskazana jako tak naprawdę profilaktyka dla zdrowia. Pomaga również w leczeniu dolegliwości rozmaitych.

Dieta odkwaszająca jest polecana szczególnie kobietom. Dieta do tego pomaga zachować poziom prawidłowy wapnia w kościach, a jednocześnie przeciwdziała osteoporozie. W diecie tej nie liczymy kalorii, ale jednocześnie na pewno nie przytyjemy.

Dla kogo dieta odkwaszająca?

Kliniczne testy potwierdziły, że ciało w którym przeważają tak naprawdę zasadowe związki jest o wiele zdrowsze niż takie, które ma odczyn kwasowy. Jeśli nasza dieta jest złożona z nabiały, mięsa, słodyczy, tłuszczu zwierzęcego, produktów oczyszczonych, jaj oraz przetworów jesteśmy narażeni na zakwaszanie naszego organizmu. Dieta ta jest zalecana także osobom z artretyzmem oraz z wahaniami nastroju depresyjnego.

A na czym polega sam fenomen diety odkwaszającej?

Aby podtrzymać zasadowy zdrowy odczyn, to musimy spożywać osiemdziesiąt procent żywności o zasadowym charakterze, a jedynie dwadzieścia procent o kwasowym charakterze. A jak ma taki dobry talerz wyglądać? Jest to bardzo proste. Dwadzieścia procent to białko oraz węglowodany. Wystarczy w rzeczywistości niewielka porcja drobiu, ryby czy też owoców morza, a do tego niewielka porcja kaszy gryczanej, ryżu brązowego czy też pęczaku. Resztę talerza możemy wypełnić warzywami.

Większość ludzi uważa, że jedząc kwaśne produkty, także dają odczyn kwasowy. Okazuje się, że limonka oraz cytryna jest chyba najbardziej zasadowym owocem na tej diecie. Możemy pokropić nią warzywa, drób, rybę oraz dodać do wody. Pomaga to pozbyć się nadmiaru kwasów z naszego organizmu. A jakie ciekawe dania możemy przygotowywać będąc na tej diecie? Tak naprawdę najprościej gdy wyszukamy sobie konkretne przepisy. Gdzie takowych szukać? Na pewno w sieci. Po wpisaniu frazy – dieta odkwaszająca przepisy będziemy w szoku ile przepysznych rzeczy możemy przyrządzać i jeść. Naprawdę możemy zaszaleć. Potrawy te są bardzo smaczne. Poza tym, że wszystko jest smaczne, to musimy się liczyć także z tym, że naprawdę się najemy. Jakby tego było naprawdę dieta ta jest bardzo tania. Wiemy doskonale, że niektóre diety są bardzo kosztowne. W tym wypadku nie będziemy mieli takiego problemu. O to akurat możemy być pewni. Zatem zaczynajmy działać. Będzie zaskoczeni pozytywnie efektami.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez timolina - pl.freepik.com